BLOG - MAKALELER

Teknolojiye Yatırım Sıfırın Altında

  • Gösterim: 6690

Teknolojiye yatırım sıfırın altında... Çok abartılı bir giriş olabilir ancak unutulmaması gereken bir cümle olarak hafızalarımız da olması için yazılmış bir cümle. Türkiye için teknoloji nedir ? sorusunu sadece cep telefonları ile sınırlayabilecek kadar bir sığlık söz konusu... Aslında teknolojiyi olması gereken gibi kullananlar da yok değil ülkemiz de ancak maalesef öyle bir kitle var ki yarım yamalak bilgileri ile teknolojiye akıl sır erdirmeye çalışan kitlemiz bizleri cahil sınıfına soktu sokacaklar...

 

Telefonlardan ibaret olmayan teknoloji dendiğinde aklımıza neler geliyor ? Kullanıcılar olarak bilgisayarlar , tabletler vs... Önemli olan son kullanıcıya ulaşmış olan teknolojidir diyenler de olabilir.

Ülkemiz de bulunan teknolojiler gelişmiş ülkeler sınıflamasında bulunan teknolojiler ile farklı olmasa da son kullanıcıların kullanımında bulunan teknoloji bahsettiğimiz gibi maalesef çok fazla değil.

 

Peki teknoloji denildiğinde yazılım bunun neresinde diye bir soru sorsam acaba cevaplarımız neler olacaktır ? 
Aslına bakarsanız muhtemelen o nedir diye sorabilecek kitle azımsanmayacak kadar vardır...Çünkü onlar için bu kişiler birer bilgisayar hastası ve meslekleri de gereksiz bir meslek sınıfında...

Web sitesi tasarımı , kodlanması konusunda ise yukarıda yazdıklarımızın çok daha fazlasını söyleyebiliriz... İnsanlar firmaları için özellikleri geniş ( bulunabilir ve şık aynı zamanda bedava ya da bedavaya yakın fiyatla ) bir web sitesi arıyorlar. Tabi ki bunu bulmaları mümkün ancak gerçek hayatta değil !

Firma sahipleri arasında çağımızın en çok ilerlemiş olan teknolojisi sınıfında yer bulan web yazılım - web tasarım konusunda ciddi yatırımlar sağlayanları da var elbette , sözlerimiz onlara değil onlar bu sektörün can damarları arasındaki yerlerini her daim koruyacaklar.

Bu bölüm bir blog olduğundan bu bilgiler sonrasında fikirleri de içine kattığımız bu yazılarda hem sizleri bilgilendirmek hem de sektörümüz ile ilgili tanımlama - bilgilendirme - haber verme niteliklerini de düşünüyoruz.

 

Web sitesi yaptırmak için mutlak suretle takip etmeniz gerekenleri ;

Bilgi sahibi iseniz ne yapacağınızı bileceksinizdir...
Bilgi sahibi değilseniz öncelikle sizi bilgilendirecek bir web tasarımcıya ihtiyacınız olacak...Sonrasında size uygun şartları oluşturmak için hedeflerinizi doğru belirlemeye ve bu hedeflere uygun dökümantasyonu oluşturmaya ihtiyacınız var.Sonra da sizinle uyumlu çalışacak olan web sitesi koordinatörü ( biraz süslemekte fayda var ) ne bunları teslim etmek. 

Bunlardan sonra sadece GÜVEN odaklı bir süreç başlar ve en ufak bir şekilde ortadan kaybolmasına izin verilmemesi gerekir çünkü bir kez dahi ortadan kalkarsa bir daha yerine koymanız imkansızdır ve tabi ki bu sizin firmanızın web sitesi için çöküş sürecinin bir diğer adıdır.

Yorum bırakın

0
Kurallar.

Yorumlar

  • Hiç yorum yok

E-BÜLTEN KAYIT

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bilişim26
Üniversite Evleri Odunpazarı Eskişehir
(555 ) 389 68 94 / 
E-posta: iletisim{at}bilisim26.com
web Site: www.bilisim26.com
Osman K. Eskişehir Odunpazarı Web Tasarım - Armut.com
Haritaya Bak

Hidroes

Google reklamları ile firmamızın bilinirliliğini artırmış olmak güzeldi...

Viessmann Yetkili Teknik Servis

İsteklerimize göre bir sitemizin olmasını sağladığı için Bilişim26 ya teşekkür ederiz.

Yukarı Çık